Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zakup RE od autoryzowanego dilera
Autor Wiadomo
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2012-01-27, 21:21   

No cudne :-D
 
 
Michał
[Usunity]

Wysany: 2012-01-27, 23:28   

Okey,
Niech będzie - RE nie jest dla każdego, a może ja chcę się przekonać na własnej skórze.
Chociaż dalej nie wiem dlaczego nie jest no prawie dla każdego?

jeeper napisa/a:
Jak pięknie napisał ŁYSY posiadanie Enfielda to raczej stan ducha :-) Tobie bym doradzał kupno porządnego japońca np. Kawy W800. Unikniesz wtedy bolesnych rozczarowań :!: Tam wszystko lśni, precyzyjnie spasowane, o niezawodności nie wspomnę. Po co się napinać?


Jak ŁYSY sugeruje, z ciekawości pojechałem zobaczyć używaną kawę w650 2003r, ale to jednak nie to, z jednej strony za nowocześnie wyglądała (lata 70-te), a z drugiej strony, mimo niedużego przebiegu poobijana (na zdjęciach tak dokładnie nie widać). Motocykl ma po obcierane tłumiki i inne elementy (rączki dla pasażera…) chromowane z dwóch stron, jedna rura wydechowa była pogięta, spawana, korozja na błotnikach od spodu, i na konstrukcji kanapy oraz początki korozji na ramie, kierunkowskazy nieoryginalne i rdzewiejące. Ale jeszcze w stosunku do W800 jest na gaźnikach i ma kopkę. (17 tys. zł i 7400km)
Po dłuższej rozmowie okazało się, że w szopie stoi jeszcze kilka przykurzonych motocykli, mniej lub bardziej nadających się do jazdy m.in. Triumph bonneville z 2001r. po przeszczepie przedniego zawieszenia od truxtona, ten w dużo lepszym stanie, nic nie po obcierane i bez korozji (ma gaźniki, bez kopki, 17 tys. zł)
Pos stronie mechaniki nic nie napiszę, poprostu mimo mrozu w szopie odpaliły za drugim razem.
Ale tak jak wyżej napisałem za współczesne.
Szukam dalej RE.
 
 
Michał
[Usunity]

Wysany: 2012-01-27, 23:34   

Zdjęcie

2012-01-27 14.13.07.jpg
Plik cignito 57 raz(y) 496,97 KB

 
 
kot 

Doczy: 22 Kwi 2007
Posty: 66
Skd: Rędziny
Wysany: 2012-01-28, 07:43   

kawa za przeproszeniem wygląda jakby w D.pie była sezonowana
 
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2012-01-28, 09:04   

Wygląda na to, że wzięło Cię na RE, a wiec witaj w gronie. Pisze sie tu że RE nie jest dla każdego, ale nikt nie pisze, że nie jest dla Ciebie. ;-)
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
Jeeper 

Doczy: 13 Mar 2007
Posty: 832
Skd: Radom
Wysany: 2012-01-28, 09:49   

[quote="Michał"]Okey,
Niech będzie - RE nie jest dla każdego, a może ja chcę się przekonać na własnej skórze.
Chociaż dalej nie wiem dlaczego nie jest no prawie dla każdego?


Michał nie obrażaj się , ja tak z dobrego serca. Chciałem Ci uświadomić zalety i wady sprzętu. Zalet ma dużo więcej :-) A więc kupuj i przyjeżdżaj na "Royalisko 2012" :!:
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2012-01-28, 14:37   

ja przed kupnem drugiego Bulleta myslałem poważnie o Kawie w650, ale moje spostrzezenia były podobne - na zdjęciach moto sliczne a na żywo bez szału - ślady uzywania typu śniedź i otarcia ... (nie znaczy że brzydkie, ale stosunek ceny do urody był zdecydowanie na korzyść Bulleta)
 
 
Chrikri 

Doczy: 05 Maj 2009
Posty: 161
Skd: Koszalin
Wysany: 2012-01-28, 16:55   

gulust napisa/a:
ja przed kupnem drugiego Bulleta myslałem poważnie o Kawie w650, ale moje spostrzezenia były podobne - na zdjęciach moto sliczne a na żywo bez szału - ślady uzywania typu śniedź i otarcia ... (nie znaczy że brzydkie, ale stosunek ceny do urody był zdecydowanie na korzyść Bulleta)


Też tak miałem - szukałem W650, albo Triumpha Bonnevile - ale jak zobaczyłem RE to nie było dyskusji! Ten bulgot wielkiego singla.....
Myślę, że mój Sixty-5 jest dobrym wyborem: to po prostu stary Enfield z nową skrzynka biegów. I działa!
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2012-01-28, 19:08   

"Ten bulgot wielkiego singla....."

:-D :-D :-D :-D I o to chodzi- ma być głęboko i basowo ;-)
 
 
Chrikri 

Doczy: 05 Maj 2009
Posty: 161
Skd: Koszalin
Wysany: 2012-01-29, 10:10   

Sonia napisa/a:
"Ten bulgot wielkiego singla....."

:-D :-D :-D :-D I o to chodzi- ma być głęboko i basowo ;-)


No właśnie.... Na mojej uczelni wszyscy wiedzą kiedy nadjeżdżam. Zaś procedura odpalania Royala zawsze gromadzi gapiów: te syki z odprężnika, tajemnicze zegary..
fajnie żeby jeszcze były jeszcze jakieś kurki z parą i pokrętła :)
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2012-01-29, 10:51   

Tez bardzo lubię patrzeć, jak Jacek zapala naszego... Motocykl zawsze kojarzył mi się z "kopem". Odpalanie "na guzik" już mnie tak nie rajcuje. Ułatwia, ale nie daje tylu emocji... ;-)
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2012-01-29, 16:47   

Chrikri napisa/a:
Sonia napisa/a:
"Ten bulgot wielkiego singla....."

:-D :-D :-D :-D I o to chodzi- ma być głęboko i basowo ;-)


No właśnie.... Na mojej uczelni wszyscy wiedzą kiedy nadjeżdżam. Zaś procedura odpalania Royala zawsze gromadzi gapiów: te syki z odprężnika, tajemnicze zegary..
fajnie żeby jeszcze były jeszcze jakieś kurki z parą i pokrętła :)


mam nawet nagrany taki filmik z odpalania pt. "Seria magicznych czynności" :mrgreen:
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2012-01-29, 20:49   

No to wrzucaj :->
 
 
mariusz650 
mariusz650

Doczy: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skd: Chojnice
Wysany: 2012-01-29, 22:51   Zakup RE od autoryzowanego dilera.

Do Michała
Wysyłam obiecane zdjęcia

DSC01692.JPG
Plik cignito 70 raz(y) 242,07 KB

 
 
mariusz650 
mariusz650

Doczy: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skd: Chojnice
Wysany: 2012-01-29, 22:53   Zakup RE od autoryzowanego dilera.

następne

DSC01693.JPG
Plik cignito 54 raz(y) 250,84 KB

 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapyta do SQL: 12