Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Prezent na Boże Narodzenie
Autor Wiadomo
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2011-01-18, 09:55   

ja dla ułatwienia przełożyłem dźwignie na kierownicy i teraz mam oba hamulce po jednej stronie :mrgreen:
 
 
Shelton
[Usunity]

Wysany: 2011-01-18, 10:50   

To akurat mnie bardziej przeraża niż cieszy ;) Sprzęgło po prawej... eeee to już chyba przesada. I gaz i sprzęgło masz po jednej stronie? Da się tym wogóle jeździć ? :-)
 
 
Piotr
[Usunity]

Wysany: 2011-01-18, 11:39   

To już trochę herezją trąci :shock:
Taki wynalazek i jego skutki chyba w filmie "Irena do domu" albo innym po/przedwojennym był pokazany
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2011-01-18, 12:53   

Jestem zdecydowany, (zakładałem to juz przed kupnem) przerzucić biegi na ręczną kulisę przy zbiorniku (tak, tak zdaję sobie sprawę, że będę musiał oderwać ręke od kierowicy by zmienic bieg). Tak że pod noga będę miał powietrze. Chcę przerobić swojego royala na design przedwojenny, inny zbiornik, konsola w zbiorniku jak w triumphie seed twinie z 38 i sporo innych.
Nie wiem czy ze wszystkim się uporam w tym roku, pewnie będe robił po kawałku. Puryści się może oburzą, ale tak mi w duszy gra i już.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
Shelton
[Usunity]

Wysany: 2011-01-18, 12:55   

Nie ma ci się burzyć. Burzyć się można jak ktoś chce pociąć na bobbera HRD Vincenta ;)
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2011-01-18, 13:07   

Też tak to widzę, dlatego chciałem współczesny motocykl o pięknym, klasycznym wyglądzie by nie niszczyć maszyny o wartości historycznej. Zresztą nie zamirzam się do mojego royala zabierać z palnikiem i siekierą. Wszelkie przeróbki będę robił tak by mozliwy był powrót do oryginału.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2011-01-19, 09:01   

Shelton napisa/a:
To akurat mnie bardziej przeraża niż cieszy ;) Sprzęgło po prawej... eeee to już chyba przesada. I gaz i sprzęgło masz po jednej stronie? Da się tym wogóle jeździć ? :-)


wymaga chwili przyzwyczajenia, ale potem jest rewelacja - przydaje się zwłaszcza w konkursach zlotowych gdy trzeba jedną ręką sterować a drugą coś trzymać ... 8-)
to już mój trzeci motocykl z takim systemem i sprawdza się nawet w terenie !
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2011-01-19, 09:02   

Piotr napisa/a:
To już trochę herezją trąci :shock:
Taki wynalazek i jego skutki chyba w filmie "Irena do domu" albo innym po/przedwojennym był pokazany


w "Irena do domu" odwrotny był gaz - to też kiedyś przerobiłem, ale to już przesada - no chyba że ktoś chce się zabić :evil:
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2011-01-19, 10:02   

Łysy napisa/a:
Jestem zdecydowany, (zakładałem to juz przed kupnem) przerzucić biegi na ręczną kulisę przy zbiorniku (tak, tak zdaję sobie sprawę, że będę musiał oderwać ręke od kierowicy by zmienic bieg). Tak że pod noga będę miał powietrze. Chcę przerobić swojego royala na design przedwojenny, inny zbiornik, konsola w zbiorniku jak w triumphie seed twinie z 38 i sporo innych.
Nie wiem czy ze wszystkim się uporam w tym roku, pewnie będe robił po kawałku. Puryści się może oburzą, ale tak mi w duszy gra i już.


z ręczną zmianą jeździłem kilka lat i było spoko, ale problem się robił przy nagłych szybkich manewrach w mieście typu - ominąć auto zajeżdżające drogę i odjechać ... ale robi wrażenie na obserwatorach :!:
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2011-01-19, 13:00   

Z miasta się wyprowdziłem ładnych kilka lat temu. Tak że nie jest to moje najczęstrze otoczenie. W wiejskich klimatach i na trasie biegi w ręce nie powinny sprawiać problemu.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2011-01-19, 17:51   

Moje BMW miało biegi 'w ręce'. W mieście da się jeździć bez żadnych problemów. Zresztą 'osiągi' obydwu motocykli nie są tak drastycznie rozbieżne. :-)
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Doczy: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skd: Sanok
Wysany: 2011-01-19, 17:57   

Iż49 ma zdublowany układ. Jedynkę zawsze wkładałem ręcznie dwójkę czasem a reszta już nogą. I wygodne i fajnie wydląda
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2011-01-19, 17:59   

Miałem kiedyś K 750, ale tam w ręce był tylko wsteczny.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2011-01-19, 20:17   

ArturM napisa/a:
Iż49 ma zdublowany układ. Jedynkę zawsze wkładałem ręcznie dwójkę czasem a reszta już nogą. I wygodne i fajnie wydląda



No i to właśnie jest idea - ja to miałem w Awo i jak się popsowała nożna zmiana to jeździłem dwa lata na ręcznej - tylko tam dźwignia była nisko, a nie przy baku ...
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapyta do SQL: 9