Royal-Enfield Strona G³ówna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Mój enfield
Autor WiadomoϾ
miedziany
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-05, 15:45   Mój enfield

http://img715.imageshack....6/dsc01838r.jpg


Sorki za słabą jakość zdjecia ale to z komórki.
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Do³¹czy³: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Sk¹d: Sanok
Wys³any: 2010-07-06, 11:46   

Olśniewający 8-)
Widzę że będzie więcej "temu podobnych". :roll:
Też mam czerwony, też mam założyć pojedyncze siedzenia i krótki wydech.
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
tarnand
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-10, 19:48   

Jakiś czas temu pytałem o detale historycznie poprawnego uchwytu na tablicę rejestracyjną i lampę tylną. Uchwyt taki w końcu wykonałem kierując się fotografiami i wyobraźnią. Potem odkryłem, że takie uchwyty są do nabycia u Hitchcocka. Dobra informacja bo w przyszłości taki nabędę. Mój uchwyt wykorzystuje jednak istniejące dziury w blotniku, podczas gdy próbując założyć uchwyt od Hitchcocka musiałbym wiercić nowe. Uchwyt Hitchcocka zamontuję prawdopodobnie w zimie, gdy zaspawam istniejące dziury, pomaluję błotnik i wywiercę nowe. Tymczasem efekt moich wysiłków zamieszczam poniżej.



no i całość

 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-10, 23:24   

Fajnie.
 
 
tarnand
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-11, 04:20   

Dzięki. Uchwyt zrobiłem z blachy znaku zakazu parkowania - "Made in the USA". Porządna blacha. :-)

Mam inny problem. Niemal za każdym razem gdy wyjeżdżam dalej niż do najbliższego sklepu ktoś pyta mnie o ten motocykl. Ludzie się spodziewają że to niewiadomo jaki antyk. W pewnym sensie jest ale co mam odpowiadać? Dyplomatycznie mówię, że jest to model 1955 ale jakoś nie czuję się bardzo komfortowo z taką odpowiedzią. Pytanie o to jaki jest ten motocykl, bo takie też padały, jest znacznie prostsze - "british". Przecież gdybym mówił że indyjski to byłaby to nieprawda - zaprojektowany przez Brytyjczyków, wykonany w fabrykach zbudowanych i wyposażonych przez Brytyjczyków. W końcu Jaguar czy Land Rover też miały by być indyjskie???
 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-11, 10:35   

Ostatnio jakiś pan w garniturze wysiadając z dobrego samochodu w centrum Warszawy powiedział: O piękny, lata 30te... wymiękłem. Mówię: współczesny... gość oniemiał. Fakt, nie jest wygodnie, bo sprawa jest bardzo złożona. Pamiętaj, że chapter z Chicago - Hell Angels, przyjmie cię z tym motocyklem do swojego grona... to jest jedyny chyba po Harley'u Indian sprzedawany w świeci Indian w latach 50tych ;)
 
 
ZWOLIN 


Do³¹czy³: 11 Lut 2007
Posty: 349
Sk¹d: kraÅ›nik
Wys³any: 2010-07-11, 10:40   

do tarnand
nawijaj ludziom makaron na uszy jaki tylko chcesz przecież to wszystko to prawda ja ostatnio jakiś tydzień temu od dwóch starszych panów dowiedziałem się że bardzo spieprzyłem taki ładny antyczny motór tyloma chromami , bo w tamtych latach nie chromowało się ani zbiornika ani błotników , a święcie byli przekonani że sprzęt pochodzi z lat 50-tych :lol:
i wcale ich z błędu nie wyprowadzałem :-P
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Do³¹czy³: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Sk¹d: Sanok
Wys³any: 2010-07-11, 13:46   

Ja na takie pytania laików mam prostą odpowiedź: RE Bullet 500 DeLuxe rocznik 1965 i wtedy szczena opada. Jeżeli ktoś ma jakies pojęcie to można podyskutować ale dla każdego pytalskiego szkoda mojego czasu. Poprostu znudziło mi się tłumaczenie skąd i jak oni to robią, garaż mam pierwszy od strony uczęszczanej wewnętrznej drogi osiedlowej :evil: .
Kilka wtajemniczonych osób wie co mam w garażu i niech to wystarczy.

A zielony tarnand'a - SUPER. Przepiękny kolorek. Dla dokończenia klimatu motocykla zmień sobie osprzęt kierownicy na starszy model - wiesz gdzie szukać.
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-11, 13:51   

Co do osprzętu to racja... ale można to zrobić zdecydowanie taniej - zostawić klamki i zmienić tylko włączniki. Jest z tym trochę zabawy, ale da radę.
 
 
robert
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-11, 20:42   

Dlaczego chcesz zmienic mocowanie tablicy. Przeciez jest sliczna :-P , a to , ze wykonales ja sam jeszcze podnosi jej wartosc. Jestem przekonany, ze jesli jeszcze wykonasz wlasnorecznie kilka drobiazgow twoj motocykl wcale nie bedzie brzydszy, a wrecz przeciwnie. ;-) Nabierze wartosci emocjonalnej, bedzie calkowicie niepowtarzalny, a frajda przy takim dlubaniu jest nieeeesamowita. :mrgreen:
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Do³¹czy³: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Sk¹d: Sanok
Wys³any: 2010-07-11, 21:08   

A co to jest ta złota tabliczka przykręcona z tablicą?
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-11, 21:12   

Tabliczka to chyba rodzaj Chicagowskiej homologacji.
 
 
fdx 


Do³¹czy³: 02 Mar 2009
Posty: 174
Sk¹d: Cork
Wys³any: 2010-07-12, 10:06   

Ja niejako z urzedu unikam pytan o wiek motocykla... w irlandzkiej rejestracji dwie pierwsze cyfry to rocznik... Ale teraz pytaja czy to faktycznie prawda...

Pytan nie unikniesz i jedyne co mozesz zrobic to przygotowac krotka historie motocykla i jego opis, wydrukowac, zalaminowac i jak kto bedzie pytal to tylko podawac do poczytania.

Uchwyt super... ja swoja tablice przykrecilem po prostu do blotnika bez zadnych uchwytow. a mocowanie lampki zrobilem z uchwytu przedniego kierunkowskazu... Jak to wykoncze to zrobie zdjecia. Wlasnie tez wpadlem na kolejna koncepcje zeby pozbyc sie skrzynek narzedziowych (od wibracji co chwile mi sie otwieraja) a ich miejsce zaslonic mocujac pokrywki od tych skrzynek.


Tarnand. Zrob moze watek o swoim motocyklu i zamiesc kilka zdjec. Cala sylwetke motocykla i detale.
_________________
Bullet - positive vibrations...
 
 
robert
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-12, 23:16   

Jesli bardzo zalezy ci na orginalnej tablicy, to tutaj jest ciekawa propozycja. ;-)

http://cgi.ebay.co.uk/ROY...560377425544535
 
 
tarnand
[Usuniêty]

Wys³any: 2010-07-13, 06:04   

Cytat:
Dlaczego chcesz zmienic mocowanie tablicy. Przeciez jest sliczna , a to , ze wykonales ja sam jeszcze podnosi jej wartosc.

Dzięki, chociaż nie za bardzo wyobrażam sobie w jaki sposób ten fakt może podnosić jej wartość. Może emocjonalną ;-)

Cytat:
Tabliczka to chyba rodzaj chicagowskiej homologacji.

Zgadza się - $45 na rok. Wiele miast czegoś takiego nie ma ale nie Chicago. Tutaj burmistrz by Ci wyrwał z gardła ostatniego dolara. Najchętniej jednak woleli by żebyś tego nie kupował bo wtedy każdy policjant by Ci wlepił przy każdej okazji mandat za $50. Jakby się dało to nawet kilka razy jednego dnia.

Cytat:
Zrob moze watek o swoim motocyklu i zamiesc kilka zdjec.

Jak na tą chwilę to nie za bardzo jest co. Mój RE nie różni się w zasadzie niczym od waszych. Myślę jednak, że jest to jakaś idea tyle, że może poczekam aż pozmienia się trochę więcej detali tak, że będzie jeszcze bardziej przypominał 1955 r. Jeszcze inna sprawa, to same pomysły na fotografie. Te motocykle są rzeczywiście piękne i trzeba wymyśleć takie ujęcia by to piękno do maksymum wyeksponować. To jest projekt sam w sobie i rzeczywiście zastanawiam się nad pomysłami. Najważniejsze jest tu chyba światło.

Cytat:
Wlasnie tez wpadlem na kolejna koncepcje zeby pozbyc sie skrzynek narzedziowych (od wibracji co chwile mi sie otwieraja) a ich miejsce zaslonic mocujac pokrywki od tych skrzynek.

Nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Skrzynki zawsze się przydają. Może coś zrobić z zamkami? O ile pamiętam to w starych RE, np. WD, skrzynki były zakrcane na śrubki - takie co to można odkręcić palcami.

Cytat:
Jesli bardzo zalezy ci na orginalnej tablicy, to tutaj jest ciekawa propozycja.

DziÄ™ki. MyÅ›lÄ™, że bÄ™dÄ™ próbowaÅ‚ o to zawalczyć. U Hitchcocka coÅ› takiego kosztuje £43 a ta na eBay w dodatku autentyczna. Zawsze może siÄ™ przydać tym bardziej, że coraz częściej myÅ›lÄ™ o nastÄ™pnym motocyklu, choćby po to by mieć na czym jeździć w Polsce.
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 9