Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Jacek Lazarewicz
2016-02-29, 19:12
Nowy silnik Royala
Autor Wiadomo
Jeeper 

Doczy: 13 Mar 2007
Posty: 832
Skd: Radom
Wysany: 2016-02-02, 20:04   

Łysy napisa/a:
Wygląda na lekkiego, szutrowego turystyka. Do zabawy w terenie chyba nieco przyciężki. W sensie, że nie jest niemożliwe jeżdżenie w terenie, ale pewnie więcej frajdy by było gdyby ważył 40 kilo mniej.


Nie mówię o zabawach w terenie. Motocykl wyraźnie zaadresowany do globtroterów starej daty którzy nie muszą się lansować na wypasionym R1200GS :-)
 
 
trud 
no i wtedy...

Doczy: 27 Gru 2010
Posty: 284
Skd: Wrocław
Wysany: 2016-02-02, 20:43   

A 360° Tour from the seat of The #Himalayan

https://www.youtube.com/watch?v=9l5TebdGm24
 
 
trud 
no i wtedy...

Doczy: 27 Gru 2010
Posty: 284
Skd: Wrocław
Wysany: 2016-02-02, 20:56   









 
 
Tomek DD 

Doczy: 02 Pa 2012
Posty: 215
Skd: Puszcza Kampinoska
Wysany: 2016-02-02, 21:35   

Na moje oko to motocykl do jazdy po asfaltach i szutrach. Wskazuje na to dostępność najwyższego momentu obrotowego w wyższym zakresie obrotów, zastosowane ogumienie, sporo miejsca dla pasażera i mały bagażnik. Na pewno da sobie radę w niezbyt wymagającym terenie. Nie jest to na pewno motocykl Off Road-owy. Jest to niewątpliwie próba zbudowania uniwersalnego motocykla turystycznego. Po doinwestowaniu pewnie może stać się motocyklem wyprawowym. Nie moja bajka ale wygląd jest OK. Czy zastąpi w Himalajach starsze wersje to się okaże. Na ten temat mogą się wypowiadać ci co tam byli i jeździli. :-)
Ostatnio zmieniony przez Tomek DD 2016-02-03, 08:03, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2016-02-02, 21:46   

Może w Himalaje, ale to naprawdę niepodobne do Enfielda :-( Berzydal :-( I może sobie mieć super-hiper silnik tudzież inne części, eh... :-(
 
 
Tomek DD 

Doczy: 02 Pa 2012
Posty: 215
Skd: Puszcza Kampinoska
Wysany: 2016-02-03, 10:13   

Silnik 411 cc.

enfield9.jpg
Plik cignito 65 raz(y) 84,91 KB

 
 
Pastor 

Doczy: 18 Maj 2007
Posty: 161
Skd: Świdnica
Wysany: 2016-02-04, 08:22   

Jeeper napisa/a:

FUCK R1200GS :-D



Od wielu miesięcy patrzyła jak się męczy, gdy codziennie do późna przesiadywał w garażu. Podziwiała go za cierpliwość - nigdy się nie skarżył, a wręcz starał się zawsze wyglądać na zadowolonego z siebie i swojego motocykla. Ale jej kobieca intuicja podpowiadała, że to wszystko jest wymuszone i sztuczne. Wydawało się jej, że patrzy z zazdrością na kolegów i znajomych, jeżdżących maszynami z salonu, siedzących wieczorami przy grillu z rodziną...
gdy on znów rozbierał silnik...

Pewnej nocy, gdy pracował do późna w garażu, podjęła ostateczną decyzję...

Wszystko miała dokładnie zaplanowane. Okazja pojawiła się, gdy wyjechał na parę dni na delegację. W jeden dzień załatwiła kredyt w banku i wizytę u dealera. Na dzień drugi zamówiła lawetę. Teraz pozostało tylko czekać... a w garażu... taki nowiutki... błyszczący... musi mu się spodobać...


Gdy przyjechał zaprowadziła go przed garaż, uroczystym ruchem otworzyła drzwi...

- Gdzie moja kochana "betoniarka"....... - jęknął tylko.

- Nooo... na złomie, tam gdzie jej miejsce, już nie będzie cię denerwować, cieszysz się kochanie??

Po pierwszym ciosie zadanym zapasowym kardanem zdążyła resztką świadomości pomyśleć "A może R1200GS to nie był dobry wybór.. może LC8... ".
Pozostałych dwudziestu sześciu już nie czuła...


:mrgreen:
_________________
Świątynia Betoniarek - reaktywacja ;-)
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2016-02-05, 11:19   

Hmmmmmmmmmmmm@Pastor- z Twojej opowiastki wynika jeden wniosek, za to bardzo optymistyczny dla mnie :-D dłuuuuugo pożyję -jako żona motocyklisty wolę stare 'trupy" do wiecznego grzebania, niż te wymuskane nówki. Niemniej, jestem bardzo zadowolona, że w naszym RE nie trzeba często grzebać :->
Kurcze, te nowe w ogóle nie są do RE podobne :-( Nikt mnie nie przekona do nich. Nawet w kwestii techniki. "Dizajn" mi nie odpowiada :cry:
 
 
Stubin 

Doczy: 18 Lis 2015
Posty: 39
Skd: Warszawa
Wysany: 2016-02-09, 09:27   

Ważne żeby odpowiadał nowemu właścicielowi :mrgreen:
 
 
Pastor 

Doczy: 18 Maj 2007
Posty: 161
Skd: Świdnica
Wysany: 2016-02-15, 10:23   

Sonia napisa/a:
dłuuuuugo pożyję


Jestem tego pewien :) Zwłaszcza że w RE nie ma kardana :-D




Co do Himalajajana to widzę w nim kilka posunięć w dobrą stronę. Widzę też kilka zbędnych bajerów typowo stylizacyjnych lub zgoła pomyłek.

Nie znam RE z piecem EFI więc nie będę się wypowiadał. Ale za to chętnie pogadam o definicji "motocykla wyprawowego", choć rozumiem ją nieco inaczej niż powszechnie panujące opinie.
W ostatnich latach motocyklizm za przeproszeniem adwęczurowy ze zwykłej mody urósł do rangi zjawiska społecznego. Ciężko powiedzieć czy to dobrze czy źle, ale u mnie jakoś wywołuje obrzydzenie ;)
_________________
Świątynia Betoniarek - reaktywacja ;-)
 
 
Jeeper 

Doczy: 13 Mar 2007
Posty: 832
Skd: Radom
Wysany: 2016-02-15, 11:22   

Jaka jest definicja motocykla wyprawowego według Pastora ?

201510262307129687_amazonia3.jpg
Plik cignito 90 raz(y) 89,95 KB

 
 
ArturM 
wierny klasyce

Doczy: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skd: Sanok
Wysany: 2016-02-15, 17:03   

Igor przepiękne zdjęcie. Taki rajd sobie kiedyś zafunduje 8-)
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
trud 
no i wtedy...

Doczy: 27 Gru 2010
Posty: 284
Skd: Wrocław
Wysany: 2016-02-15, 20:35   

Pastorze, czas prawdziwych betoniarek już minął :-) rusów nie liczę, bo kulawe trochę. Adwenczery, to takie suvy wśród motocykli. Duże, ciężkie, na asfalcie słabe, w terenie nieporadne, czyli w sam raz do miasta :-)
_________________
Jeśli się nie zepsuł, to naprawiaj go, aż się zepsuje.
Było: BJ, SR, XJ, XL, KLX. Jest: DL, RE, Beta.
 
 
Piotr 

Doczy: 16 Lip 2014
Posty: 13
Skd: Gdańsk
Wysany: 2016-02-15, 20:53   

Jeeper napisa/a:
Jaka jest definicja motocykla wyprawowego według Pastora ?


a może taka?

http://hollycat2000.jalbu...rica/index.html
_________________
Jeśli wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję.
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2016-02-15, 21:46   

No co Wy? :shock: WYPRAWOWY!! Dostał go w wianie/wyprawie :mrgreen:
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapyta do SQL: 12